DEN PREVENCE

dav

 

Dne 20. prosince proběhla na naší škole celodenní akce DEN PREVENCE.

Celý den byl zorganizován v jednotlivých blocích. Jako první jsme si vyslechli zajímavou přednášku PhDr. Mgr. MUDr. René Gregora, PhD. psychiatra a soudního znalce, na téma vězeňská subkultura a různé závislosti.

Přivítali jsme mezi námi radu plk. Mgr. Martina Baláže z Policejního prezidia České republiky a poslechli si velmi poutavou přednášku o činnosti policejního vyšetřovacího týmu Tempus, který pan plukovních vede. Pan plukovník přednášel na téma Krizová komunikace, policejní vyjednávání, vyšetřování.

Děkujeme také mladým záchranářům ze Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné škol Zlín, kteří nás prakticky proškolili v první pomoci a svou přednášku s praktickými ukázkami a možností zkusit si sám nazvali Jak zachránit lidský život.

Celodenní Den prevence byl zakončen přednáškou pana Romana Povaly na téma závislosti s názvem Drogy jinak.  I zde se studenti zapojili do diskuze na dané téma a měli spoustu dotazů.

I když jsme s akcí podobného typu mnoho zkušeností neměli, vše dopadlo na výbornou a všichni jsme si tento den skutečně užili. Velké poděkování patří také organizátorkám této akce kolegyním Gregorové, Ordáňové a Suché.

Našim studentům už teď můžeme slíbit, že podobné akce máme naplánovány i do budoucna.

Fotky si můžete prohlédnout na našem FB.